15
jan

Reizen als minderjarige naar Zuid-Afrika

De meest populaire vrijwilligersprojecten bevinden zich in Zuid-Afrika. Veel 17-jarigen melden zich aan om vrijwilligerswerk te doen in Zuid-Afrika.

Het ministerie van Binnenlandse Zaken in Zuid-Afrika heeft echter de immigratiewetten aangescherpt. Deze nieuwe regels zijn van kracht vanaf 1 juni 2015. Dit heeft er voor gezorgd dat je verschillende documenten voor vertrek in je bezit moet hebben.

Wat betekent dit voor minderjarige die reizen naar Zuid-Afrika?

Vanaf 1 juni 2015 heb je een aantal documenten nodig die je dient te overleggen aan de douane bij aankomst in Zuid-Afrika. Als je alleen reist als minderjarige zijn dit de volgende documenten:

  • Geldig paspoort
  • Geldig visum (dit is alleen nodig bij een verblijf van meer dan 90 dagen)
  • Afschrift van de geboorte akte of een gelijkwaardig document. Dit document dient gelegaliseerd te worden bij een notaris
  • Toestemmingsbrief of -formulier van de ouders
  • Kopie van de paspoorten van beide ouders, deze dienen gelegaliseerd te worden door een notaris
  • Brief van de persoon die de minderjarige in de Republiek ontvangt, die zijn/haar woonadres en contactgegevens in de Republiek waar de minderjarige verblijft bevat (deze brief ontvang je van ons)
  • Een kopie van de identiteitskaart of een geldig paspoort en visum of een permanente verblijfsvergunning van de persoon die de minderjarige in de Republiek ontvangt (deze kopie ontvang je van ons)
  • Contactgegevens van de ouders of wettelijke voogd van de minderjarige. (Dit kan worden opgenomen in de toestemmingsbrief of -formulier)

Een handige checklist welke documenten je dient mee te nemen vind je hier. Meer informatie kan je ook verkrijgen via:

Zuid-Afrikaanse ambassade in Den Haag of South African Tourism:

South African Embassy
Wassenaarseweg 40
2596 CJ Den Haag
Nederland
Tel: +31 (0) 703 92 45 01
E-mail: info@zuidafrika.nl

South African Tourism
Jozef Israëlskade 48a
1072 SB Amsterdam
Nederland
Tel: +31 (0) 204 71 31 81
E-mail: information@southafrica.net

Comments are closed.